štát ako dojná krava

Autor: Andrej Hrabčák | 13.3.2011 o 16:02 | (upravené 13.3.2011 o 16:14) Karma článku: 5,12 | Prečítané:  363x

Dojím, dojím, dojím. Aká  zodpovednosť  za  verejné  financie,  veď  z cudzieho krv  netečie. Štátna  kasa  v tejto  republike je  ako  rešeto.  Či  je taká  alebo  onaká  vláda,  kradne  sa  pokojne  ďalej. Ľavicová, stredová  alebo pravicová  vláda, žiadna  z nich  nemá  záujem o radikálne riešenie.

Zdražuje sa, prijímajú sa úsporné opatrenia, prepúšťajú sa ľudia z práce, ale tunelovanie ostáva v portfóliu štátu naďalej. Otázka znie : prečo ? Pokiaľ čo o tom rozhodujú, sami z toho neprofitujú, prečo toto trpia ? Týmto článkom chcem reagovať aj na kauzu trebišovského „bohatiera“ sira Mikuláša Varehu, ktorý nás všetkých „odľahčil“ o sumu okolo 32 mil. eur. Dokazovať mu túto trestnú činnosť, bude väčšia tragikomédia ako kauza sama. Prispeli sme mu na titul Maltézskeho rytiera, na šľachtický titul, helikoptéru a iné pre neho prepotrebné veci.

Vážení politici, je hanbou, pokiaľ sa tu ešte niekto hanbí, keď takí „jánošíci“ dokážu s takou ľahkosťou vyprázdňovať štátnu kasu ! Pán Miklóš, o koho financie sa tento štát stará ? Nadmerné odpočty DPH sú po minulej privatizácii štátnych podnikov, štátnych zákazkách, najväčšie štátne lúpeže. Tento stav pretrváva dlhé roky. Na polícii sa v minulosti „stratil“ vyšetrovací spis, ktorého predmetom bola škoda spôsobená na DPH vo výške 3 miliárd Sk. Rôzni, nazvem ich gauneri, zakladajú po celej republike i mimo nej stovky ba aj tisícky firiem, do čela ktorých stavajú tzv. biele kone a cez nadmerné odpočty DPH vyciciavajú štátny rozpočet. Páni politici, tento stav tolerujeme v čase keď čelíme hospodárskej kríze a keď chudobe ponúkame na prežitie múku a cestoviny. Tomu „biznisu“ sa venujú celé organizované skupiny, ale sú aj príležitostní zlodejíčkovia. Štátne orgány / vrátane polície / odhalia z tejto trestnej činnosti niečo ako 0,0..%. Tieto moje konštatovania vychádzajú z vlastného poznania a dlhoročnej praxe. Dovolím si povedať, že každoročne sa týmto spôsobom „odleje“ zo štátneho rozpočtu minimálne 100 mil. eur. Sir Vareha si veľmi uctil ľudí na správnych miestach. Z toho usudzujem, že aj ostatní depehačkári majú tých „svojich“, ktorých štedro dotujú, ale čo máme robiť my poctiví daňoví poplatníci ? Za tie roky štát / my všetci / prišiel a naďalej prichádza o ťažké miliardy. Na scvrknutú štátnu kasu politici zareagovali „veľmi múdro“, zvýšením DPH, úspornými opatreniami a pod.., namiesto toho, aby urobili koniec tomu kšeftu ! Táto trestná činnosť sa dokazuje veľmi ťažko, včas sa „odpratá“ dôkazový materiál – účtovné doklady. Zostáva nám len veriť, že vstane tu niekto z „popola“ a rozhodne sa s týmto stavom skoncovať. Kým sa tak stane, ešte dlho sa nám takí „varehovci“ budú smiať do tváre, aj samotnej vláde.

Iný model tunelov /ne/ výhodné zmluvy medzi štátom a súkromnými firmami. Ako príklad môže poslúžiť kauza firmy ŠKOLSTRAV, ktorá mala zabezpečovať stravovanie základných škôl. Jeden štátny orgán / ministerstvo / zmluvu uzavrel a druhý štátny orgán zmluvu s dodávateľom zrušil. Následok je ten, že štát musí súkromnej firme uhradiť škodu vo výške okolo 22 mil. eur. Jednoznačne môžeme povedať, že jeden z týchto štátnych orgánov spôsobil štátu / nám všetkým / túto škodu. Sumou 22 mil eur sme naplnili vrecká súkromnému podnikateľovi, predpokladám, že aj ďalším...

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?