voľba pre Slovensko

Autor: Andrej Hrabčák | 8.1.2012 o 19:26 | (upravené 8.1.2012 o 19:36) Karma článku: 2,91 | Prečítané:  206x

Slovenskom sa  valí  vlna,  ktorá  so  sebou  nesie  toľko  odpadu  a špiny  ako  je  v Pacifiku.  Do  čoho  „pichneme"  tam  sa nám  objaví  skaza.  Či  je  to parlament,  vláda,  súdnictvo,  prokuratúra, polícia,  všetko  veľmi trápne.

 

Ministerstvo  vnútra údajne nepopiera, že  šesťkrát  súdne  trestaná  osoba / recidivista / sa  stala  policajtom  Odboru  zvláštnych policajných  činností  Prezídia  policajného zboru.  Zároveň  táto osoba bola  hlavným  organizátorom  tzv. bytovej  mafie.  Jeho riadiaci dôstojníci vystupovali pod krycími menami  Charlie a Zeus. Také krycie mená aj škôlkarovi by museli byť podozrivé. Páni,  dávam klobúk dole nad  vašou „vysokou" profesionalitou.

Hlavná bomba, ktorá „vybuchla" a poskytuje  skutočný  obraz slovenskej politiky,  korupcie  a defraudácie  verejných  financií  je  akcia  pod krycím menom „GORILA".  Toto  nevyšetrí  nikto  a nikdy, pretože  sa  to týka  tých  najvyššie  postavených. Z minulosti  vieme,  že  hlas istého  politika  vraj  nebol  hlas  toho  politika  atp..

Pri sume   napr.  500  euro hovoríme o krádeži  alebo  napr. o korupcii,  ale kde sú vytunelované  milióny  tam sa hovorí  už len o pochybení, čiže „nekvalifikuje" sa to  ako protiprávne  konanie, nevyvodzujú sa z toho  trestno-právne ani  personálne  dôsledky.  Dobre vykonštruované.

Na chrbát nám dýchajú  parlamentné  voľby.  Aktéri hesiel sa ani nesnažia  vymyslieť niečo  reálnejšie, vychádzajú z toho, že keď to funguje viac ako 20 rokov od nežnej revolúcie, niet dôvodu na  tom nič meniť. Skutočná politická moc / ústavodarná / pochádza od nás  všetkých. Politici by nám ruky a nohy bozkávali,  keby sme túto moc vykonávali  tak ako by sme mali. Ale naopak my sa im doprosujeme ?! Chýba je len v tom, že ľud nekoná rozumne, ale správa sa ako stádo. V celej histórii tieto obavy vyslovovali veľkí učenci a história im dáva za  pravdu, že ľud nevie svoju moc využívať racionálne. Oni rozkrádajú miliardy a taký dôchodca, matka na materskej si pýtajú pridať napr. päť euro. Nie je nič výnimočné, keď vládny úradník nám arogantne odmietne poskytnúť informáciu o nakladaní s verejnými financiami, teda našimi peniazmi. Keby sme si svoju moc uplatňovali ako mali, urobil by to len raz. Minister Miklóš predpíše U.S. STEELu na rok 70 mil. euro za emisie, na porovnanie firma, ktorá možno nemá ani kanceláriu / dodávky jedál pre školy /, vysúdi od štátu 23 mil. euro za zrušený tender  len tak ako malinu. Totálna mizéria. Stále sa kradne a stále je čo ?!  Keď tak  rozmýšľam v podstate  sa nedá vybrať nič z toho  čo poznáme, ale niečo sa zvoliť musí. Heslá  napr.: schválili euroval, ale nemali čas zvýšiť minimálnu mzdu a ďalšie, dosahujú úroveň  žiaka osobitnej školy a ich autori si zrejmé myslia, že tento národ je totálne sprostý. Spoločnosť potrebuje ľudí,  ktorí  skutkami zmenia chod tejto spoločnosti,  ale nie  rôzni „motáci",  ktorých  jediným  cieľom je  24 hodín denne kradnúť.

Premiérka  Radičová  hovorila,  že  táto  vláda  „prijíma"  proti korupčné opatrenia, ale  že práce je  ešte ako na kostole. Smejem  sa tomu  od  ucha k  uchu.  Vytvorili sa tzv. „úderky"  špeciálne súdy,  špeciálna prokuratúra a ďalšie. Vytvárame druhé, pretože nefungujú tie prvé, konáme „múdro"?! Len zhltli a denno-denne požierajú obrovské  sumy verejných financií.  Slovensku už  žiadne proti korupčné  opatrenia  / v papierovej podobe / nepomôžu,  je  už veľmi neskoro, skorumpovaným  a zlodejom  narástla  hrošia  koža, všetko majú pod kontrolou, sú nepriestrelní.  Na  ich „pancier"  treba iné  „patróny".

Ľudia, ktorí  to myslia úprimne v politike,  nemôže  lákať  štátna kasa,  tendre a podobné  „lahôdky",  ale musí  im  stačiť  plat  štátneho  úradníka.  Inak bude  táto  spoločnosť  stále  na začiatku -  na  štartovacej  čiare,  nepomôžu  ani  slzy  ani  plač.

Keby  sa  spravodlivosť  na tých našich skorumpovaných a zlodejoch  vykonávala  napr.  v Číne, myslím si  a oprávnene,  žeby  ich už  veľa  nezostalo  nažive.

Do politiky by sa mali  dostať  ľudia,  ktorí  nie  sú  touto  pliagou „prerastení".

Je šťastím pre štát, keď ľudia nepremýšľajú ?!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?